Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 3:33

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2011-01-19 23:30 
Offline

Joined: 2007-08-14 20:56
Posts: 297
Location: Koordintaunas
Antrasis konkurso dalyvis Kaukas pateikia antrąjį savo darbą „Paskutinis naharvalų žygis“: http://www.fantastika.lt/fantastinio-ap ... valu-zygis

Lauksim komentarų.

_________________
Dixi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-01-20 9:33 
Offline

Joined: 2007-05-23 14:03
Posts: 34
Location: Vilnius
Man tai panašu į naktį susapnuotą ir ryte paskubomis užrašytą sapną :)
Niekada ypatingai nesikabinėju prie stiliaus, bet čia labai kliūva pabaigos "Tvirto būta milžino", "Užtruko mūšis", t.y. tokio stiliaus, kurio nebuvo per visą kūrinį.
Ir kažko idėja liko sklandanti ore.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-01-20 22:59 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
1. Subtili užuomina - aha, aš, šitąjį anąjį, tipo teisėjas.
2. Klausimas - kur gaut tokios žolės?
3. Garsai - "žvangėjo ietys", "geluonys tarškėjo į odą". Man vienam čia kažkas ne taip?
4. Vaizdingumas - persistengta. Ne, netgi PERSISTENGTA.
5. Aiškumas - čia taip sumanyta buvo kuo labiau viską supainioti, ir aprašyti lyg narkomano sapną?
6. Pavyzdys punktui nr. 5 - "Kūnas priešais mane sutrūkčiojo ir atidengė delnus slėpusius veidą. Kiek įžiūrėjau – veidas nepaprastai taisyklingų bruožų, perregimai baltas, moters veidas?" Kaip supratau, kūnas prieš sutrūkčiodamas užstojo delnus, kurias kažkas buvo užsidengęs veidą. Tuomet kaip protagonistas įžiūrėjo tuos nepaprastai taisyklingus bruožus?
7. Punktuacija - kablelių skaičius nelemia kokybės.
8. Konkurso tema - nėr ir net šalia negulėjo.
9. Įdomumas - nebūčiau teisėjas, vargiai perskaityčiau daugiau nei trečdalį.
10. Viltys - po "Prisiglaudusios tamsos" tikrai tikėjausi geriau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-01-21 0:41 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
bangis wrote:
2. Klausimas - kur gaut tokios žolės?
+1 :D Aš irgi to noriu.

Šiaip vaizdingumas patiko, bet tik iki tol, kol dar tikėjausi, kad kažkaip viskas bus paaiškinta. O dabar - nei šis, nei tas.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-01-21 9:18 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Pagrindinė kūrinio tema nuobodi: pasaulis iš vienos, ir pasaulis iš kitos pusės, nahanarvalas per vidurį. Ir kas iš to? Kur čia intriga? Ar skaitytoją apstulbina šis vaizdavimo taško keitimas? Ar jam kyla gilių minčių apie pasaulį arba apie gyvenimą? Ar jį kamuoja Neaiškus Nerimas ir Atodūsiai? Regis, ne.

O gaila, nes pasauliams piešti autorius negaili dažų. Gal vietom jie dar nenūdžiūvę (rizikingos, neaiškios metaforos), gal vaizdas šiek tiek išplaukęs (autorius žino, ką rašo, bet ne visada pasistengia aiškiai perteikti tai skaitytojui). Galbūt autoriui į pabaigą atsibodo (pirma dalis su fantazija, antra pernelyg štampiška). Bet dažai ryškūs, žmogus gali rašyti. Va tik, turėtų ką pasakyti.

Pustrečio iš aštuonių galimų.

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-01-21 17:49 
Offline

Joined: 2010-02-28 18:54
Posts: 5
Kažkoks bestuburis kūrinys, panašiai, kaip ir kitas autoriaus darbas.
Kaip įprastai būna, mano supratimu, geruose fantastikos kūriniuose, įvedamas tam tikras, ar keli, fantastiniai elementai, o toliau viskas vystosi gana realistiškai ar logiškai. O šitie dveji darbai, rodytųsi, tik ant stebuklų (fantastinių elementų) pastatyti ir daug tų stebuklų visai nereikalingi. ("Nematomas žmogui, dievukas jau sklandė virš akmens džiaugsmingai trindamas delnus. " čia net skaityti šlykštu).
Kaip daug kas minėjo, perdėta su vaizdingumu, o aiškumo nėra. Taip pat nėra tvirtos idėjos (ką aš pradžioje pavadinau stuburu).


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-04-22 19:07 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:37
Posts: 403
Man čia panašu į gamemasterio kampanijos aprašą vaidmenų žaidimui. Yra setingas, yra panteonas, yra rasės, monstrai ir vietos, kurių reiktų vengti arba kišti į jas nosį. Siužeto nėra, bo ateis žaidėjai ir patys viską padarys.

_________________
Alien II: He repairs cottages and plants flowers. His eagerness to do good makes him one of the most popular.
------------


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited