Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 15:32

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2010-10-10 20:09 
Offline

Joined: 2007-08-14 20:56
Posts: 297
Location: Koordintaunas
Jūsų dėmesiui - šeštasis fant. miniatiūrų konkurso-pratybų tema „Kontaktas" kūrinys „Kontaktas?“ (aut. Vėdriukas):

http://www.fantastika.lt/fantastines-mi ... -kontaktas

Laukiam komentarų. Kūrinys ilgesnis, nei konkurso taisyklės nurodo, bet kadangi konkursas šįkart ne griežtas, jo neversime trumpinti:). Beje, ta proga galite patarti autoriui, ko galima buvo atsisakyti.)

Konkurso taisyklės - http://www.fantastika.lt/miniatiuru-kon ... -kontaktas

_________________
Dixi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-10 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Idėja lyg ir nebloga, tik trūksta pabaigos ir bendro pasakojimo raštingumo, nes tekstas tikrai sausas.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-11 22:07 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
miniatiūra,apremta filosofine-logine problema. problema - gerai, kad keliama. iš jos galima daug siūlų privynioti. o aplinka - neįtikina. eina sau vyrukai su automatais ir staiga pradeda filosofuoti nepažįstamoj planetoj... labiau patikėčiau, kad taip kalbėtų mokslininkai dispute.
tekstas nieko neprarastų, jei būtų pašalinta arba minimizuota istorija apie žmoniją ir žurnalistus, nes keliamai problemai tai neturi anei jokios reikšmės.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-12 1:21 
Offline

Joined: 2010-02-28 18:54
Posts: 5
Quote:
o aplinka - neįtikina. eina sau vyrukai su automatais ir staiga pradeda filosofuoti nepažįstamoj planetoj... labiau patikėčiau, kad taip kalbėtų mokslininkai dispute.
Aš irgi labiau patikėčiau, bet rašydamas turėjau galvoj, kad konkurse pageidautina kryptis - humoristinė. Tad čia vietas, kurios kažkaip keistai skaitosi, galbūt reiktų, kai kam, perskaityti iš naujo, su nauju žvilgsniu.
Galit pagalvoti, kad aš prisidengdamas šiuo pageidavimu palikau pasakojime spragas, žinodamas, kad jas bus galima nuleisti juokais, tačiau, prisiekiu, mintyse modeliuodamas istoriją galvojau: "Juokinga būtų, jeigu du žmonės tokią akimirką - žmonijos svajonės išsipildymo metu - lyg niekur nieko imtų nagrinėti filosofinę problemą, ir su tokiu įkarščiu, jog pamirštų viską aplink."
Aišku gan sunku derinti rimtą problemą su humoru. :)
Quote:
trūksta pabaigos ir bendro pasakojimo raštingumo, nes tekstas tikrai sausas.
Čia pavartojau atvirą kompoziciją, kad skaitytojas liktų su krūva klausimų galvoje.. Gal gali pakomentuoti plačiau ką reiškia 'bendras pasakojimo raštingumas' ir teksto 'sausumas'? Nes aš pagal tikslą rinkausi priemones ir man sultingas tekstas neatrodė tinkama priemonė. :D

Ačiū už komentarus.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-12 2:15 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
kazkuo priminė istoriją (autoriaus nepamenu, iš pfaf) apie kosmonautus, ekspedicijoj suradus prisukamą pasaulį. Jei ten pradžior irgi ginčijosi ar dainuojantis padaras yra protingas. Tiesa, esmė buvo ne ten, bet apskritai klausimas, kada tai protas, o kada tai - instinktas, šiek tiek giminingas.

Bet bent mano nuomone kelti dilemos nėra didelės prasmės, nes kaip ir matau vainasi esu. Jeigu aš galiu kelti klausimą, tai kažką apie mano intelektą pasako.

Taip pat pasiremiant dėde paskaliu (analogijos principu, ne teiginais), jeigu manysim, kad mus valdo (instinktai, dievas, ateiviai) ir elsgsimės tarsi viskas nulemta ir nieko negalima pakeisti, yra du variantai. Atspėjus - kaip ir nuda yra, nes žinom kaip viskas veikia ir vistiek nieko negalėjom pakeist. Paaiškėjus, jog yra laisva valia ir pasirinkimas, pralošiam morališkai, nes elgėmės, taip tarsi būtumėm nepakaltinami, o pasiroo sprendimai buvo mūsų.

Manant kad yra veiksmų laisvė, vėlgi, galima atspėti (teigiama situacija) arba neatspėti. Pastaruoju variantu nieko neprarandam, jeigu laikėm, kad krėm savo likimą, vistiek viskas buvo nulemta ir negalėjom elgtis kitaip.
Žodžiu labiau apsimoka netikėt determinizmu.

Edit: šitą matyt reiktų kažkur iškelt jei prasidės komentarai ;D

Ir dar dėl kūrinio, scenos parinkimas, kad kalba du kareiviai, nemanau ad blogas.
Keisciau rankų kilnojias ir ginklų nuleidimas, primena ne rimtus sargybinius o tuos du iš karibų piratų.

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited