Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 6:35

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 178 posts ]  Go to page « 114 15 16 17 18
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-21 1:07 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
zhukaSS wrote:
O tu supranti kad nuo tu izymiuju 2002m. doleris susilpnejo bene perpus? Pridedam pasauline infliacija ir fakta kad naftos kaina turi kilt ir kils.
„Naftos kaina turi kilti ir kils“ – tai ką aš tau ir bandau įrodyti. Tik va klausimas, o kokio velnio jai kilti, jei paklausos / pasiūlos santykis nesikeičia ir naftos niekad nepritrūks?
Ir nereikia paistyti apie dolerio silpnumą ar infliaciją – mano teiginys, kad naftos kaina dabar aukštesnė nei bet kada XX a., išskyrus šuolį po embargo, lieka galioti net ir taikant realias, o ne nominalias kainas. Tavo grafikas, beje, ir vaizduoja realias kainas.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-21 4:08 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
Bandai man irodyti ta ka as ir taip sakau? labai saunu :)
Matai esme yra ta, kad mes elementariai nesusisnekam:
Tu sakai, kad 2002m. ar dar anksciau(tarkim 1900m.) naftos kaina buvo mazesne ir palyginus su dabartine kaina tai yra n kartu daugiau.(Kas yra tiesa). Taciau dar pabrezi, ar bent jau man taip pasirode, kad tai yra staigus kainos kilimas. Is ko, as galiu padaryti isvada, kad kainai suoliuojant taip ir toliau i virsu po keliu metu turetu ivykt koks nors apokaliptinis scenarijus. Beje paranojikai is peakoil pries penkius metus ir prognazavo, kad po 5m. bus chana, bet matyt recesija isgelbejo mus nuo tos apokalipses(ziur lentele auksciau).
Mano pozicija tuom tarpu yra tokia, kad naftos kaina turi kilt ir kils, bet kaina niekada nepakils tiek, kad padarytu kokius nors zymius pakeitimus musu gyvenime. Tiesiog ji kils tol, kol naftos produktai bus pakeisti kita energijos forma.

klausimu bus?

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-22 1:23 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
zhukaSS wrote:
Taciau dar pabrezi, ar bent jau man taip pasirode, kad tai yra staigus kainos kilimas.
Kainos kilimas kartais, o ne procentais, ir yra staigus.
zhukaSS wrote:
Mano pozicija tuom tarpu yra tokia, kad naftos kaina turi kilt ir kils, bet kaina niekada nepakils tiek, kad padarytu kokius nors zymius pakeitimus musu gyvenime. Tiesiog ji kils tol, kol naftos produktai bus pakeisti kita energijos forma.
klausimu bus?
Tokia elementari logika sako, kad kylanti kaina rodo, jog paklausa viršija pasiūlą ir anksčiau ar vėliau trūkumas taps jaučiamas. Ir dėl kuro kainų auganti infliacija (tuo pat metu krentant BVP) daro ŽYMIUS pakeitimus mūsų gyvenime.

Ir dar priminsiu, ką rašei šito thread'o pradžioje:
zhukaSS wrote:
Atsakymas labai paprastas, koks dalbajobas mokes 100Eu uzh bareli? ash jau geriau nusipirksiu elektromobili ar dar koki panashu aparata, o namie isirengsiu vejo/saules/vandens elektryne mazhyte, nei mokesiu tokias kainas, kurios ekonomishkai nera naudingos
Naftos kainos maksimumas 2008 m. buvo apie 92 eurus už barelį pagal to meto kursą. Sakyčiau, pakankamai arti 100 eurų. Tai ar nusipirkai elektromobilį ir pasistatei jėgainę namie? Ar pasaulis perėjo prie alternatyvių energijos šaltinių?
Ar vis tik elgeisi kaip dalbajobas ir toliau važinėjai vidaus degimo variklio varomomis transporto priemonėmis?

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-10-23 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
ghoul wrote:
zhukaSS wrote:
Taciau dar pabrezi, ar bent jau man taip pasirode, kad tai yra staigus kainos kilimas.
Kainos kilimas kartais, o ne procentais, ir yra staigus.
mes skirtingai suprantam zodi staigus, man tai yra keliu menesiu laikotarpis, tau kaip suprantu tai yra keletos metu laikotarpis.
Quote:
Tokia elementari logika sako, kad kylanti kaina rodo, jog paklausa viršija pasiūlą ir anksčiau ar vėliau trūkumas taps jaučiamas. Ir dėl kuro kainų auganti infliacija (tuo pat metu krentant BVP) daro ŽYMIUS pakeitimus mūsų gyvenime.
vel matyt ne taip suprantam savokas, pasakysiu taip - apokaliptinio scenarijaus nebus.
Quote:
Naftos kainos maksimumas 2008 m. buvo apie 92 eurus už barelį pagal to meto kursą. Sakyčiau, pakankamai arti 100 eurų. Tai ar nusipirkai elektromobilį ir pasistatei jėgainę namie? Ar pasaulis perėjo prie alternatyvių energijos šaltinių?
Ar vis tik elgeisi kaip dalbajobas ir toliau važinėjai vidaus degimo variklio varomomis transporto priemonėmis?
tai jau gerai kad nepasieke, nes butu teke pirkt :( :( :(

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-07-03 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
[ img ]

http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... e-we-wrong

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2015-01-28 19:05 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
ale ot įdomu paskaityt tokias diskusijas nūdienos fone :)


Top
   
PostPosted: 2015-01-29 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
Pjovejas wrote:
ale ot įdomu paskaityt tokias diskusijas nūdienos fone :)
nenoriu nieko per daug sakyt... bet... gg mielieji :lol:

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2020-03-07 14:10 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
naftos kaina 45usd už barelį, pridėjus infliaciją dar mažiau

ech kaip malonu man šitą temą pabaksnot 8)

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 178 posts ]  Go to page « 114 15 16 17 18

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited