Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2022-06-28 1:28

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2015-03-31 1:44 
Offline
User avatar

Joined: 2007-05-31 18:16
Posts: 305
Location: Kaunas
Autorius: Trespasser

Pirmasis konkurso kūrinysSistema 1956

Kosmose lėtai skrido aparatas. Jo besielės akys žvelgė tolyn. Jo amžinai pilnėjantys duomenų bankai pagaliau priėjo prie sistemos 1956 (nedidelė negyvenama sistema besisukanti aplink geltonąją nykštukę) Aparatas buvo surinkęs visas likusias žinias apie rūšį save vadinusią žmonėmis. Pagal varganus civilizacijos likučius galima manyti, kad civilizacija nepasiekė pakankamai aukšto išsivystymo lygio, kad paliktu didesnę žymę galaktikos istorijoje, tačiau aparato darbas buvo rinkti ir kategorizuoti informaciją o ne spelioti apie jos svarbą. Daugiausia informacijos buvo surinkta iš keisto įnagio, kurio dėka žmonės įrašydavo garsą. Po ilgo ir sudėtingo darbo aparatas pagaliau pradėjo spausdinti bendrąją kalba transkribuotą tekstą.

Tekstas pateiktas neiškarpyras, dėl įnagio primityvumo ir sugedimo stadijos didžioji dalis informacijos buvo prarasta(taip bus pateikiamos aparato interpretacijos, paaiškinimai ir pastabos) pakelta intonacija yra pažymima šitaip

Klik. (iš vėliau esančio pasikartojimo galima manyti, kad tai yra žmonių pasisveikinimo būdas) -Prakeikti kalės vaikai, jei jau laikot čia bent ėsti duokit... ei... kas nors? Žodžiu ir vėl aš, nežinau, kokio velnio žaidžiu su šituo daiktu (manoma, kad žmonės taip vadina įnagį garsui įrašyti) Ei girdyt žaidžiu aš jūsų sumautą žaidimą. Tik ėst duokit... Taigi ir vėl šiandien nieko įdomaus nenutiko sėdėjau savo sumautoj kameroj ir negavau maisto... nežianu ko jūs iš manęs norit. Prašau... Klik

Klik.Šiandien jie surinko pirmają kasetę, prakeikti sadistai (žodio reikšmė nežinoma, asocijacijų nerasta) kokio velnio jūs žaidžiat šitą žaidimą...? spėju, kad po bombų neberadot savo pornuškės, tai ir linksminatės po to iš šių kasečių... dekit pragare, kiaulės jūs (Kiaulės naminis gyvūnas augintas mėsai) nenoriu čia mirti... nenoriu... klik.

Didelė įrašo dalis sunaikinta nepataisomai

Klik. Kažkas vyksta, girdžiu šūvius,tikrai maniškiai, pagaliau, kai jie mane paleis aš asmeniškai išpjausiu tuos kalės vaikus. girdžiu kažką prie dangčio, pagaliau pamatysiu vėl saulę. Ei aš čia... klik.

Klik. Nuo triukšmo praėjo trys dienos, nuo tada tylu, nesigirdi nei tų kalės vaikų nei jokios gyvos dvasios. Kurgi jie. Auuuu.. ei kaaaaas nors???? Aš uždarytas čia, nebeturiu nei maisto, nei vandens, ant manęs kažkas byra, bijau, kad dangtis buvo pažeistas per sprogimą, čia tamsu, aš noriu saulės. Minutė čia trunka amžinybę o amžinybė trunka visą gyvenimą. Aš noriu į laisvę.. PRAŠAU!!!!! Aš čia... kasnors... klik.

Klik. Praėjo mėnuo, manau, kad mėnuo, nežinau, nėra kaip skaičiuot laiko šitoje prakeiktoje skylės, baisiai noriu valgyt, burna visiškai išdžiuvo, pradedu, jausti silpnumą, nežinau, kiek beištversiu šioje Prakeiktoje skylėje!!!!!!

Ne mėnuo, gal tai tebuvo diena? Savaitė? Nežinau, čia tamsu, net mažiausias saulės spindūlėlis nepraslenka... tamsa pradeda judėti, ji įgauna formas, formas, kurios yra gyvos. Arba buvo gyvos, o gal bus? Ji juda, artėja, prieina ir vėl palieka mane vieną... ji nekanda.. kolkas nekanda. (dvi interpretacijos- laukinis gyūnas, besimaskuojantis tamsoje arba dėl alkio ir išsekimo pasireiškiančios haliucinacijos. Dėl informacijos trūkumo tikslus atsakymas nėra žinomas) klik.

Klik. Tamsa, ji žino... ji nenutyla. Jie kalba. Jie kalba apie mane, jie planuoja mane nužudyti... aš žinau, aš girdėjau, bet jie to nesužinos, aš jau laukiu jų. Jie alkani, jie žino, kad aš maistas, bet jie sulauks kovos, nepasiduosiu. Jie ir vėl kalba, paklausyk... klausyk!! (5minučių tylos tarpas). Sakiau, girdėjai, jie tariasi mane suvalgyti, tačiau jiem tai nepavyks, aš gudresnis, aš žinau. Aš mačiau, ša jie ateina.

Cha cha cha. Jie išsigando, tačiau aš negaliu miegot, kol aš žinau, kol aš girdžiu tol jie bijo. Aš nebijau, aš apsiginsiu. Jie visada tik daug kalba, tačiau kai reikia imtis veiksmų jie tik bėgą. Tegu kalba, aš žinosiu ir aš kovosiu kol galėsiu. (juostelėje kitų balsų nesigirdi, tačiau juostelė pakankamai sugadinta, neįmanoma pasakyti ką tiksliai girdėjo šis individas.)

Prašau..... prašau... dieve, marija šventoji, padėkit maldauju....

Klik. Žinot kas yra juokinga, prieš bombas aš buvau negyvas, buvau amžinam rate, kaip žiurkėnas, sukausi ir sukausi. Išgyvenau bombas ir pradėjau gyventi, pamilau, atsirado žmogus, kuris pamilo mane, bet kol buvau negyvas niekada nebūčiau įkritęs į šia duobę... šia duobę... AAAAAAAAAAAAAAAAAAA(manoma, kad taip žmonės išreiškia ilgesį arba savo neapykantą duobėms) aš pasilgau tavęs, mano meile... nenoriu mirt tavęs nepamatęs vėl... prašau. Aš nenoriu mirti....

(beveik valandos ilgumo tarpas)

Kai buvau mažas įkritau į šulinį. Pasakojo mano draugas kažkada, žinojau, kad skiedžia, nebuvo jis įkritęs į jokį šulinį, tiesiog norėjo tą mergą nusikabint, dabar norėčiau jį pamatyt, pasakyt, kad nevelnio tame šulinyje nesmagu.. tamsu šalta, nežinau kiek čia praleidau, gal dieną, gal ilgiau, bet jaučiasi tarsi kelis metus.. kažkada skaičiau, kad be maisto ir vandens žmogus išgyvena 7dienas, ar kažkas tokio. Nenoriu sužinoti to savo kailiu... nenoriu.. (pasigirsta keistas garsas, kurį greičiausiai žmones leisdavo kažko labai nenorėdami)

Klik.

Klik. Pagaliau matau šviesą, ji akina, ji tokia ryški. Aš stojuos ir einu ten, jaučiu kaip sunkus kūnas po truputį lieka už manęs, ir aš artėju į šviesą. Viskas. Aš laisvas ir vėl matau tavo veidą. Ačiū... ačiū... a... a... aš t...a...taaa

(likusias penkias valandas tėra tyla.)

Iš kūno aptikto prie aparato likučių keistoje konstrukcijoje galima manyti, kad žmogaus dalis buvo išlaisvinta o sunkiai sužalotas kūnas paliktas. Pirminis spėjimas, žmogus buvo sudarytas iš dviejų būtybių didelio kūno skirto apsaugai ir mažojo sąmonei. Mirus kūnui, sąmonė keliaudavo toliau. Nežinia ar susirasdavo kitą kūną ar užsiaugindavo naują. Panašu, kad šis dauginimosi būdas nužudė žmonių rasę, kadangi įvykus kataklizmui, kuris prietaise vadinamas bombomis, sąmonės nebegalėjo gauti naujų kūnų. Samonės nesugebėjo prisitaikyti prie naujos aplinkos ir viena po kitos išmirė.

Planeta buvo sunaikinta kataklizmo, kuris juostelėje vadinamas bombomis, tiksliai pasakyti kas tai per kataklizmas neįmanoma, tačiau galima spėti, kad jis susijas su techtonika, kadangi beveik visi miestai buvo sunaikinti, iš pasaulio liko tik vargani griūvėsiai.

Planeta žemė kategorizuojama, kaip netinkama gyventi dėl didelio radijacijos lygio ir galimo techtoninio pavojaus.

Kosmose lėtai skrido aparatas. Jo besielės akys žvelgė tolyn. Jo amžinai pilnėjantys duomenų bankai pagaliau priėjo prie sistemos 1957...............

_________________
Va kuo tikiu, tai - God of Random :)


Top
   
PostPosted: 2015-04-13 14:21 
Offline
User avatar

Joined: 2011-05-17 22:59
Posts: 14
Įsigilinus kūrinėlis turi savito žavesio. Viena bėda - labai jau smarkiai gilintis reikia... Visi tie paryškinimai labai atitraukia dėmesį, akys šokčioja nuo sakinio prie sakinio, o paskui vis norisi pasukti atgal ir pasitikrinti, ką kuris formatavimas reiškia.
Beja, pakeltai intonacijai visai nereikia paryškinimų. Tam yra šauktuko ženklas (!).

Antra bėda... Esu girdėjęs tokį pasakymą: emocijoms reikia poezijos, o ne prozos. Nemanau, kad tai šimtaprocentinė tiesa, bet prasmės pasakyme daug. Prozoje skaitytojas tikisi šio to daugiau, nei plikų jausmų, tikisi, kad emocijpos bus "pridengtos" veikėjais, aplinka ir veiksmu.

Vienaip ar kitaip - geras pliusas už pasirįžimą sudalyvauti. Linkiu autoriui neužmesti rašymo, bandyti ir tobulėti.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited