Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Lituanicon XXV: literatūrinis konkursas
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=37&t=7321
Page 1 of 1

Author:  shizzar [ 2014-06-04 15:13 ]
Post subject:  Lituanicon XXV: literatūrinis konkursas

Fantastinio apsakymo konkursas XXV Lituaniconui „Kimono su rūtomis“

Taisyklės: konkursas anoniminis. Jūsų vardai ar pseudonimai iki konkurso pabaigos bus žinomi tik koordinatoriui. Prašome remtis protingumo kriterijais renkantis pseudonimus šiam konkursui. Jei nenorite, kad jūsų autorystė būtų atskleista po konkurso, turite ne vėliau kaip iki konkurso (ne balsavimo) pabaigos pranešti apie tai koordinatoriui.

Konkursas susideda iš dviejų dalių - "Pratybų" ir "Šedevro". Nebūtina teikti darbus abiems dalims - tas, kas pateiks tik vieną kūrinį, taip pat turi šansų būti pripažintas nugalėtoju. Tačiau grynai iš mandagumo ir pagarbos tam, kad konkurso taisyklių autoriai tiek vargo ir rašė, dalyviai pateikia po du kūrinius - vieną "Pratyboms", vieną "Šedevrą".

Reikalavimai kūriniui (bendri abiems konkurso dalims):
- bet kurios krypties fantastika;
- kalba – lietuvių;
- apimtis nuo 300 iki 3000 žodžių.

"Pratybos"

Žemiau pateikti trys rinkiniai, kiekvieną iš kurių sudaro elementas, klišė ir plot device. Konkurso dalyvis pasirenka vieną rinkinį ir savo kūrinyje panaudoja to rinkinio elementą, klišę ir plot device.

1 rinkinys
Elementas - žydinti sakura
Klišė - pagrindinis personažas - paauglė mergaitė
Plot device - McGuffin

2 rinkinys
Elementas - nindzės
Klišė - kūrinys turi užsibaigti epiniu šviesos stulpu, einančiu į dangų (kažkuo panašiu į tai).
Plot device - Čechovo šautuvas.

3 rinkinys
Elementas - milžiniškas robotas
Klišė - kraujavimas iš nosies kaip (seksualinio) susijaudinimo požymis
Plot device - Deus ex Machina

"Šedevras"

Pateikiamas reikalavimus kūriniui atitinkantis tekstas vienu iš šių pavadinimų:
Kami'ų miškas
Altorii'ų šešėlyje
Miškais ateina Godžira


Konkurso terminai: darbus siųsti adresu lituanicon2014[tas simbolis]gmail.com. Paskutinė darbų priėmimo data – 2014 m. rugpjūčio 19 d. 23.59.


Publikavimo mechanizmas: kandidatas siunčia kūrinį, prisegtą prie laiško, koordinatoriui (adresas lituanicon2014[tas simbolis]gmail.com, subjekto laukelyje – Kimono su rūtomis), parašydamas savo vardą, pavardę arba nuolatinį pseudonimą. O jei nenori išsiduoti, gali parašyti tiesiog tokį, kuriuo norės būti pristatytas pasibaigus konkursui. Prisegtame dokumente autorius nepamiršta įrašyti savo slapyvardžio, išsirinkto šiam ANONIMINIAM konkursui. Tekstų koregavimas po paskelbimo viešai, neleidžiamas. Jeigu, organizatorių nuomone, tekstas visiškai neatitinka temos, jame piktnaudžiaujama necenzūrine leksika arba pažeidžiami LR įstatymai, jis turi teisę kūrinio nepriimti, pranešdamas apie tai autoriui ir nurodydamas priežastį. Autorius gali, pakoregavęs kūrinį, dar vieną kartą jį siūlyti. Už plagiatą dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį. Koordinatorius gali pašalinti dalyvį dėl grubių užsipuldinėjimų organizatorių ar kitų konkursantų atžvilgiu.

Vertinimo sistema: kūriniai kabinami viešai, bet vertina juos komisija, galimai atsižvelgdama į forumo skaitytojų komentarus.

Nugalėtojas apdovanojamas va šita knyga konvento metu.

Author:  Klia [ 2014-08-31 1:33 ]
Post subject:  Re: Lituanicon XXV: literatūrinis konkursas

O hmmm, konkursas gal bus pratęstas? Ar jis kažkur įvyko, o aš net nepastebėjau?:)

Author:  shizzar [ 2014-08-31 14:51 ]
Post subject:  Re: Lituanicon XXV: literatūrinis konkursas

Nematau tikslo jį pratęsti - sudalyvavo vienas autorius, jis ir taps nugalėtoju, nebent žiuri jį diskvalifikuos (kas mažai tikėtina). Kūriniai sukelti, visi einam skaityt.

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/