Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2022-06-29 16:36

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2006-09-29 18:04 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Fantasy žanro pasakojimas – nuotykių pasaka

RAGANA 2:
kova su didvyrių likimu

[netaisytas pasaulis]

Springsulys žvilgtelėjo į užkrosnin užlindusią vaikišką figūrėlę. Niekas net neįtartų, jog čia ir yra garsioji Užmiršų miestelio ragana. Tiesą pasakius iškart nė nepasakytum, kad čia mergaičiukė, o ne koks nors benkartas, keturiomis lakstantis tarp stalo kojų.
Žinoma, taip atrodė tik Springsuliui - beveik septynių colių ūgio didvyriui, kuris nematė didelio skirtumo tarp berniukų ir mergaičių, bent jau iki to momento, kai pastarosios tapdavo labai patraukliomis, o jeigu tai dar kokia nors princesė. Taip, Springsulys mėgo vaduoti karalaites iš visokių grobikų nagų. Gaila, kad dabar sunkiai besurasi princesę, kuri iš dėkingumo, kur nors klojime, ant šieno... hm mintyse atsikrenkštė herojus... atsilygintų kaip tikra dama, imtų ir padovanotų iškvėpintą įvairiausiais eteriniais aliejais savo nosinaitę.
O jūs ką pagalvojot? A? Nenaudėliai. Šis pasakojimas ne iš tų, kur rašomos visokios nedorybės...Hm dabar susimąstė Rašytojas, ar ne perlenkė lazdos (taip užsipuldamas skaitytojus), tačiau ilgai nesvarstęs, paliko tai ką parašė.
- Na…- Springsulys ruošėsi pratęsti savo mintį, visiškai geranoriškai ketindamas ištarti “na bobele, ar nuo saldainių dantys dar neišbyrėjo”, tačiau net nespėjus susiformuoti didžiam, herojaus manymu, sąmojui, tuoj pat buvo viskas sugadinta.
- Nebobink manęs. Aš tau ne kokia tai kaimo valkata. Aš ragana,- jeigu žodžiai galėtų pasirodyti materialiu pavidalu, tai žodis “ragana” šiuo atveju būtų užsirašęs didžiosiomis raidėmis. Tačiau net jei tai ir įvyktų, Springsulys to neįvertintų, nes argi svarbu, kas tau prieš nosį vaidenasi, ypač jei nemoki skaityti. O be to tikram didvyriui tokie niekai visiškai nereikalingi, juolab, kad su jais nei laužo neužsikursi, nei užpakalio nenusišluostysi. O va ant ko tie žodžiai rašomi, kaip ten jį... popierius visai kitas dalykas. Springsulys apsidžiaugė nesena savo sėkme. Prasisuko neblogai, bent savaitei popieriumi apsirūpinęs.
- Na...- susimąstė herojus, kaip čia mandagiau pasakius.- Na aš tikėjausi surasti tikrą raganą...
- Taip, taip tikrą!- įtūžusi išrėkė mergaičiukė.- Kuprotą, seną, bjaurią, apsiseilėjusią, vienakoję, didele baisia nosimi...-ir pritrūkusi kvapo nutilo, suvokusi, jog pakankamai šlykštu pasidarė pačiai raganai, ko deja nepasakysi apie priešais ją bestovintį įžūlų stuobrį.
- Na, taip,- stengdamasis, kad patvirtinimas skambėtų visiškai neužgauliai, tyliai teištarė didvyris.
- Aš na...hm,- mykė toliau Springsulys, besistengdamas sugalvoti kokią nors neutralią temą. Tačiau, matyt, šiandien toks jau jo likimas, neišvengti bereikalingų užgauliojimų. (Gyvenimiškas kiaulystės dėsnis – kuo didesnis esi tuo lengviau yra tave “pradurti” ir kaip ne keista dideliems visuomet labiau skauda, o taip būti tikrai neturėtų). O jis, sunkiai juos bepakeliantis vyras. Dar to betrūko, kad neišlaikytų ir pravirktų. Bet argi taip galima, juk niekas net nesapnavo, kad tikri vyrai verkia, o ypač didvyriai. Jiems nevalia to daryti, nes kitaip žmonės nustos juos gerbti. Ir ką mano Kūrėjas, kad leido jam šitaip įklimpti?
Rašytojas pagalvojo ir nusprendė, kad Springsulys teisus. Niekam nevalia sužinoti, kad didvyriai taip pat žmones, kad ypač jie turi teisę į savo paslaptis. Juk jie herojai, o jų teisti nevalia. Nevalia teisti žmonėms, pasitaisė Rašytojas, o štai jis kaip užsigeis. Visa tai apmąstęs Kūrėjas, padarė taip, kad šių Springsulio minčių neįžvelgtų ne tik ši, bet ir visos raganos, raganiai, burtininkai ir burtininkės, magai ir magės, na ir visi kiti. Ir niekas negalės to sužinoti, tegul net didvyrio lūpos būna surakintos tam atvejui, jei kas nors bandys jėga išpešti herojaus silpnąją vietą. Tačiau tegul išlieka galimybė, jog Springsulys galėtų sava valia apie tai pasipasakoti, jo manymu pasitikėjimo vertam žmogystai. Beje tai liečia visus didvyrius.
Vos tik Rašytojo ranka baigė keverzoti šias mintis, kitoje pasaulio pusėje, na toje kur žmones vaikšto žemyn galvomis, vienas magas ruošėsi iškrėsti pokštą žinomam didvyriui – Herkuliui. Stebuklingo nuoviro dėka norėjo išpešti paslaptį, kuri atvertų magui duris į pusdievių-herojų pasaulį. Herkulis, neatlaikęs užgauliai cypčiojančio mago “Herkulis, mažas kukulis...”, jau ruošėsi prabilti apie savo didžią paslaptį, kuri be abejonės būtų nuvylusi piktavalį magą, kai staiga jo lūpas surakino neįveikiama jėga.
Hm... susimąstė Rašytojas, įdomu kaip vis dėl to pasibaigs Herkulio kamantinėjimas, tačiau čia pat susigriebė, jog dabar pasakojama apie visai kitą ir tikrai neblogesnį herojų. Na, gal būt kitą kartą, bus pasaka ir apie Herkulį.

---


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-29 18:06 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Sestasis dalyvis.

Minusai:
1. Neimanoma skaityti. Daug nukrypimu apie Kureja, daiktavardzius, visu heroju mintis, istorija, isvaizda, patylejimus, pagalvojimus ir t.t. Todel sio kurinio iki galo neperskaiciau. NEIDOMU. Sorry.

Siulau trumpinti ir siusti dar karta. Pavyzdi, kaip reiketu trumpinti, nusiusiu autoriui asmeniskai.

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-29 22:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-24 14:45
Posts: 59
Location: Vilnius
Mane iš pradžių lyg ir užkabino, bet paskui, kaip ir Nemezidė, nepajėgiau įveikti. Trumpinti reikia mirtinai :) Ir dar - gero redaktoriaus. O šiaip buvo ir visai smagių vietelių.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-09-30 0:25 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Va butent. Pats veiksmas su raganiuke gal ir idomus. Bet kol iki jo prasikasi pro pashaliniu plepalu bruzgynus...

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited