Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 8:03

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2014-09-30 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Žodžiu taip, užkniso mane jau galutinai kai kurių egzorcistų nusipezėjimai apie tai jog stalo RPG žaidimai yra iš šėtono, tad galvoju parašyti apologetinį straipsnelį apie RPG, kad žmonės nesiklaidintų, taigi reikia jūsų minčių ir pagalbos

Pagrindiniai jų teiginiai yra maždaug tokie:
RPG yra šėtono pramanai
RPG gausu okultinės informacijos kuri žmones atitraukia nuo Dievo ir skatina praktikuotimagiją
RPG perteikia satanistinį mokymą
Kadangi RPG žaidimuose yra veikėjai magai ir panašūs dalykai, tai tikrai parodo kad šie žaidimai yra šėtono pinklės

Taigi jei kils kokių minčių apie tai, būčiau dėkingas. Aš po savo licenciato darbo parašymo kuriame kritikavau egzorcistų mokymą, vis grįžtu prie šios temos demistifikuodamas jų nusipezėjimus a la Haris Poteris yra iš šėtono :)

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2014-10-01 11:29 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
įsivaizduoti, kad fajerbolu iškepi krūvą piktų žalių žmogeliukų, yra magijos praktikavimas tiek pat, kiek įsivaizduoti, ka vaflis su vynu tam tikru momentu virsta kūnu ir krauju.


Top
   
PostPosted: 2014-10-01 12:40 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Aš esu linkęs sutikti su egzorcistais. Savaime suprantama, prafiltruoti jų naivius sapaliojimus reikia, bet šiaip, iš moralinės pusės, negalime sakyti, kad jų kaltinimai yra visiškai nepagrįsti.
Iš vienos pusės, RPG yra įrankis, ir naudojamas meistro-satanisto pilnai gali būti pritaikytas platinti satanizmo idėjoms - kaip ir bet kokioms kitokioms idėjoms nuo vegetarizmo iki Svazilendo pasaulinio dominavimo. Iš kitos pusės, deep-immersion RPG yra pakankamai smarkiai per psichiką mušantis dalykas, ir, vėlgi, meistras tikslingai arba netyčia gali pakankamai smarkiai paveikti žaidėjo pasaulėžiūrą. Kaip jau buvo paminėta ankstesnėse diskusijose šiame forume, jei žmogus šiaip turi polinkį į psichozę, ta psichozė galų gale jį ras, ir RPG - vienas iš daugelio būdų jai pasireikšti.
Dabar apie kiekvieną Fox'o įvardintą teiginį atskirai:
Quote:
1) RPG yra šėtono pramanai
Atidedant į šoną diskusiją tema "ar egzistuoja Dievas ir ar egzistuoja Šėtonas", jei egzistuotų katalikų bažnyčiai nepriimtinų okultinių reiškinių visumą savyje turinti organizacija, kuriai vadovautų Šėtonas, t.y. jei priimame Šėtono kaip tikslingai žmogų paveikti siekiančios jėgos egzistavimą, tokiai jėgai RPG yra visai patogus įrankis (žr. aukščiau). Tikrai nemanau, kad Gary Gygax'as buvo pats Šėtonas, tačiau jei dalinsime viską, kas yra ant Žemės, į tai, kas yra Dievo, ir tai, kas yra Šėtono, RPG tikrai patenka pastarojo jurisdikcijai, kartu su televizija, internetu, centriniu šildymu, valiuta, abėcėle, muzika, feminizmu ir kitais "šlykščiais" dalykais
Quote:
2.1) RPG gausu okultinės informacijos


Tikrai yra krūvos RPG knygų, kuriose pateikta dafigiščia ocult-ish informacijos. Ant kiek Ars Magica sistemoje perteikti hermetizmo pagrindai atitinka Hermetic Corpus turinį aš nežinau, bet apie tai, kad toks dalykas egzistuoja, aš sužinojau būtent iš ten. Kas gi dėl demonų, ifritų, baziliskų ir kitų mielų padarėlių, tai jų yra visose fantasy based RPG sistemose.
Quote:
2.2) kuri žmones atitraukia nuo Dievo
Strictly speaking, bet kokia informacija, neišplaukianti iš Biblijos, ir dauguma stiprių emocijų atitraukia žmogų nuo Dievo. RPG čia - jokia išimtis. Tiesiog galų gale reikia susitaikyti su tuo, kad katalikiški kanonai buvo kuriami tada, kai skaityti mokėjo mažiau nei 1 proc. vartotojų
Quote:
2.3) skatina praktikuoti magiją
Žr. aukščiau apie polinkį į psichozes.
Quote:
3) RPG perteikia satanistinį mokymą
Čia sunku komentuoti, kadangi nenurodyta, kokias konkrečiai satanizmo tezes perteikia RPG. Bet, imant abstrakčiai, yra tiek prirašyta RPG knygų, kad rasti joje satanistinės medžiagos - tai tik laiko ir užsidegimo klausimas: Kainite Heresy suplementas VtM Dark Ages sistemai ir panašūs RPG resursai žongliruoja velnio sąvoka kaip tik netingi, nenustebsiu, jei kai kurie iš jų pakankamai tiksliai atkartoja LaVėjaus opusą.
Quote:
4) Kadangi RPG žaidimuose yra veikėjai magai ir panašūs dalykai, tai tikrai parodo kad šie žaidimai yra šėtono pinklės <...> Haris Poteris yra iš šėtono
Čia jau klausimas apie principus: jei bet kas, kur yra "magai ir panašūs dalykai" yra Šėtono pinklės, tai RPG is guilty as charged. Bet ar iš tiesų yra taip? Karaliaus Artūro legendas literatūrizavo tuzinas konkrečių istorinių bardų brandžiaisiais ir vėlyvaisiais viduramžiais, ir kažkaip negirdėjau, kad bent vieną iš jų būtų sudeginę ant laužo. Jei netgi tada bažnyčia to nelaikė problema, kodėl dabar staiga tai patapo vinareikšmišku blogiu?

Reziumuojant - sėkmės su apologetiniu straipsniu, tikiuosi, kad jis bus paremtas ne tos srities argumentais, kokiu blykstelėjo olo. Bet iš esmės bus gana sudėtinga objektyviai argumentuoti, nes šioje temoje dažniausiai atsiremiama į principus, kurie yra gerokai didesni, nei RPG, ir, ko gero, gausis ne tiek RPG išteisinantis straipsnis, kiek straipsnis, kritikuojantis egzorcistų propaguojamą pasaulėžiūrą, remiantis jų kritikos RPG analize.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
PostPosted: 2014-10-01 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Taip, sutinku su tuo, kad kai kuriuos asmenis gali psichiškai paveikti RPG, ne be reikalo RPG ar bent jau kai kurie elementai naudojami psichoterapijoje. Bet klausimas prie ko čia šėtonas?
Nesutinku su tuo, kad pateikiama informacija, kiek ji tiksliai beatkartotų LaVėjaus beletristiką, šiame kontekste gali būti laikoma okultine kaip tokia. Iš esmės RPG laikyčiau meno kūriniu, nes tai yra sukurtas pasaulis, kuriame įpinti kai kurie realybėje egzistuojantys reiškiniai ir fenomenai. Kiek pačiam teko susidurti su ta "okultine" informacija RPG sistemose, tai paprastai ten buvo panaudoti tik kai kurie elementai (nors žinoma, tų sistemų dafiga, tai visų ir nesužiūrėsi), tačiau egzorcistai paprastai kaip tokį okultinės informacijos šaltinį pateikia ne ką nors kitą, o būtent D&D. Gal galėtum man pateikti kokią gi okultinę ar satanistinę informaciją pateikia D&D? Beje viename pristatyme buvo pateikti du žaidimai "Požemiai" ir "Tamsioji", ilgai mąsčiau ir ieškojau, kolkas neradau tokių žaidimų, jei kas žinote pakomentinkit.
Štai kad ir iš man žinomų sistemų tas okultinės informacijos pavyzdys lyg ir galėtų būti Call of Chtulhu, tačiau vėlgi, kadangi visa maginė sistema su Nekronomikonu prieš akis gimė fanų dėka iš Lovecrafto kūrybinio polėkio, manau negalime jo vertinti kaip okultinės informacijos šaltinio.
VtM? Labai gerai panaudoti elementai iš visokių ezoterinių sričių, bažnyčios mokymo ir t.t. Bet vėlgi, tik elementai.
Žodžiu esmė tame, kad kažkieno kūrybą vertinti kaip realų šaltinį bele kokios informacijos, manau iš esmės yra kalidinga. Na čia panašiai kaip paimti Buffy ir pasakoti kad šis filmas yra dokumentinis :)

Žodžiu reikia rimtai viską apmąstyti, nes tema opi :)

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2014-10-01 19:54 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 224
http://www.darkshire.net/jhkim/rpg/whatis/occult.html
kai kurie iš related links visai ir įdomūs

Pasirodo kai kurios gi krikščionių bažnyčios irgi naudojasi RPG savo idėjom skleisti:)... Kita vertus In nominem arba esoterrorists sistemos turbūt labiau iš kitos pusės.
T.y. RPG kaip ir bet koks kitas komunikavimo metodas gali b9ti naudojama kam tik prireikia.

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
PostPosted: 2014-10-01 20:47 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Šiaip net smalsu pasidarė su kokiais žmonėmis tu bendrauji, nes RPG yra šėtono pinklės filosofiją aš girdėjęs tik iš labai pavienių psichinių freakų, kuriems patiems nepakenktų pasitikrinti pas egzorcistą arba geriau psichiatrą.

Kaip šitas pezaliones paneigti, na mano akimis žiūrint tai paprasčiau ir nebūna:

1) Šėtonas neegzistuoja
2) Tai va.
3) Q.E.D.

Žinoma, minėti psichiniai greičiausiai nesutiks su pirmąja prielaida, tam jie ir psichiniai. Todėl geriau pamąstyti, ar verta gaišti laiką jiems kažką aiškinant. Juk tikrai nėra kad jie būtų nors kiek labiau paplitę ar nuveiktų kažką reikšmingesnio RPG demonizavimo klausimu. O jei ir bandytų užsiimti kažkuo rimčiau kad išgyvendinti RPG iš Lietuvos, tai tskant religinių nukvakėlių pasipriešinimas yra laiko patikrinta reklamos forma, manau sulauktume daugybės naujokų :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2014-10-01 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Na kai dirbi katalikiškame knygyne, tai su visokiais tenka pabendrauti. Va į pora mėnesių bent kartą užsuka koks žmogelis kuris pamatęs fantastikos skyrelį pradeda postringauti apie tai kad visa fantastika yra iš šėtono (irgi egzorcistų nuopelnas). Na tada tenka užsiimti švietėjiška veikla ir žmogus išeina apsikabinęs bent jau kokį Hobitą (ta prasme knygą) :)
Dažnai tenka katalikams paskaityti paskaitas apie tai kas yra kas, nes egzorcistai dažnai prišneka visokių marazmų paremtų gandais ar mitais, o paskiau kiti gadinasi gyvenimus nesugebėdami atsirinkti kas ir kaip. Pamenu kaip maždaug 2000 metais priklausiau vienai bendruomenei, kuri labai piktinosi kad Tolkieną skaitau (tada buvau jo fanas). Jie net nuvedė mane pas egzorcistą ir anas meldėsi kad iš manęs išeitų Tolkieno dvasia. Tada ir sako: fanatstika iš šėtono, tad dabar atsižadėk jos. Na aš irgi nepėsčias buvau, tai ir sakau: o čia kurio žanro atsižadėti? Tas sutriko. Trumpai nušviečiau kokie žanrai būna, tai suderėjome kad turiu atsižadėti fantasy :)
Kas įdomiausia, kažkada po to marazmatiško meldimosi pasirodė Žiedų valdovo filmas. Pasklido didi žinia, kad Tolkienas buvo aktyvus katalikas. Na ir ką jūs sau galvojate? Ta pati bendrumenė, kuri iš manęs Tolkieno dvasią išvarinėjo, staiga patapo Tolkieno fanais. Na tai aš pas juos ilgai ir neužsibuvau :)

Žodžiu, daug sumaišties tie egzorcistai įnešė, o kadangi, kaip praktika rodo, didžioji dalis visuomenės neturi kritinio mąstymo, tai ir gaunasi, kad jie aklai pasitiki jų mokymu ir atsiranda vienas kitas toks kaip aš kuriam tai nepatinka ir tada mes bandome šviesti tas aveles, kad truputėlį mąstyti pradėtų.
O šitą temą tai paskatino užvesti neseniai apturėtas pokalbis su vienu pažįstamu.

Šiaip tas dalykas kad šėtono nėra, netinka, nes čia bandysiu šviesti tikinčius žmones, kuriems šėtono esybė regisi ant kiekvieno kampo. Na čia irgi paradoksas, nes egzorcistai kurie atseit yra pašaukti kovoti su šėtonu, padaro jį centrine savo mokymo dalimi, toks savotiškas krikščioniškas satanizmas gaunasi :)

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2014-10-02 12:23 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Iš savo patirties esu susidaręs požiūrį, labai panašų į Sorlac'o: RPG yra priemonė, o naudojama ji gali būti labai įvairiai. T.y. gali būti ir labai krikščioniškų RPG, ir labai šėtoniškų, ir visokių kitokių, kuriems nei Dievas, nei Šėtonas nesvarbūs. Sakyti, kad RPG yra šėtoniškas dalykas - tai tas pats, kas sakyti, jog knygos yra šėtoniškas dalykas. Bet knygų yra ir Biblijų, ir LaVėjaus satanistinių kūrinių, ir visokių kitokių. Na, o jei žmogus galvoja, kad visos knygos, kurios ne Biblija, yra šetoniškos, tai tada jau turbūt jokia argumentacija jam nepadės...

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
PostPosted: 2014-10-02 17:54 
Offline

Joined: 2013-07-01 20:47
Posts: 145
Viskas kas neatitinka bažnyčios dogmų yra šėtoniškas :dragon3: dalykas. su fanatikais ne kažką prisiginčysi. kova su vėjo malūnais.


Top
   
PostPosted: 2014-10-03 9:09 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Tai kad čia dogmos ne prie ko :) labai skambi frazė "kas neatitinka Bažnyčios dogmų tas iš šėtono", bet ji iš esmės neteisinga.
Klausimas, kokių dogmų konkrečiai neatitinka RPG? Man kažkaip nei viena neateina galvon.
Priešingai, kaip bebūtų paradoksalu, teigimas jog kažkas yra iš šėtono, atitiktų bažnytinę dogmą, kad šėtonas realiai egzituojantis asmuo. (Na čia ant logikos pažaidžiant). Šiaip visi šie teiginiai, nelabai ką bendro turi su dogmų atitikimu ar neatitikimu.
Galų gali ir magisteriume nėra tokios sampratos kad jei kažkas neatitinka bažnyčios dogmų tai yra iš šėtono (na nebent kokių ultraradikalių protestantų mokyme, nors jie pasiginčytų sakydami kad pas juos atseit dogmų nėra ir pasakytų kad jei kažko nėra Šventajame Rašte, tai tas dalykas ateina iš šėtono, o katalikai taip nemano, na su nedidelėmis išimtimis).
O kas dėl fanatikų, tai jų visose srityse pasitaiko: bažnyčioj, fendome, gamtamokslyje ir t.t. Esmė ta, kad bet koks fanatizmas yra neigiamas dalykas, bet tai pripažįsta visi sveikai mąstantys žmonės. Štai pvz. popiežius ne kartą yra pasisakęs apie tai kad fanatizmas yra prieštaraujantis tikėjimui reiškinys. Fanatikas iškreipia visą tikėjimo esmę. Na čia ko gero tiktų apie egzorcistų pasisakymus ir formuojamą pasaulėžiūrą, kuri iš esmės bando kurti kažkokių fanatiškų dundukų gaują. Bet tai gerokai kertasi su tuo ko moko pati bažnyčia.

Taigi, keturiasdešimt2 kokioms dogmoms prieštarauja RPG? Gal aš tikrai kažko nepastebiu?

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited