Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 14:24

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-03-31 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 21:50
Posts: 75
Location: Vilnius
Mayonesiac wrote:
Quote:
Ką norėjai pasakyti su pavyzdžiais apie knygas ir filmus, gerai nesupratau<...>
Na minėtoje paskaitoje, žaidimas vaidmenimis buvo lyginamas butent su knygomis filmais ir t.t. Tada vardyjamos bedos kurias gali vadinamasis "režisierius" padaryti. Aš tik pridėjau dar vieną palyginimą ir paminėjau, kad tų pačių bėdų susilaukė ir paskaitos vedėjas. Taigi irodinėdamas man, kad mano palyginimas netikęs, tu tuo pačiu įrodinėji, kad paskaitos vedėjas neteisus, nes argumentai lygiai taip pat pritaikomi, pvz "filmas tai ne kaip žaidimas vaidmenimis nes filmo negali sustabdyt ir pasakyt režisieriui kažką, o GM'ui gali<...>
Tame palyginime su filmais ir knygomis as lyginu emocijas, kurias patiria meistras ir zaidejai kaip kurejai ir zaidejai kaip vartotojai. Tiesiog neradau tinkamesnio pavyzdzio su kurio galeciau palyginti. Mes jug neisijauciam i desreles vaidmeni gamindami pusrycius. Tiesa sakant as ir nesuprantau kokiu "tų pačių bėdų" susilaukiau kaip paskaitos vedejas.
Itariu del to, kad niekas apskritai nesuprato ka ten as su kuo lyginu :)

_________________
"To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-03-31 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-29 21:50
Posts: 75
Location: Vilnius
OT apie logika
Mayonesiac wrote:
Nomad wrote:
Bbž kas wrote:
Taipogi, vengčiau tokių absoliutų kaip "viskas netenka prasmės". Tai jau savaime loginė klaida, nes klausytojui kyla klausimas "o kas tada yra prasmė?" į kurį deja atsakymas jau nebepateikiamas.
Čia geras :) loginė klaida, nes klausytojui kyla klausimas... stipriai pažengė matyt logikos mokslas per paskutines pora savaičių :D
Aišku kad loginė argumentavimo klaida, nes argumente pateikiamas nežinomas faktorius. Man viskas atrodo taip: meistras neturi x, neturėti x yra blogai, todėl meistras = blogai. Tačiau kas yra x neaišku. Jei vadovautmėmės geležine logika tai gal tokia lygtis ir veiktu...
nera cia jokia argumentavimo logikos klaida :D nes nera jokio argumentavimo. As tiesiog "pasitelkes pranasumo aura" isreziu "neturi ten jokios prasmes"

logika yra nei gelezine, nei gumine, ji yra logiska. Atskiru teiginiu tesingumas nera logikos objektas ir kas yra x nera butina zinoti. Svarbu, kad isvados butu logiskos. Apskritai, logika - teisingas mastymo budas.

pvz.:
Visi skraidantys gyvunai yra pauksciai / visi skraidantys mabukai yra batunai
Sitas dramblys (gyvunas) skraido / sitas mabukas skraido
Sitas dramblys (gyvunas) yra paukstis / sitas mabukas yra batunas

visi atskiri teiginiai yra neteisingi bet logiski

Visi plunksnas turintys gyvunai yra pauksciai
Sitas daramblys (gyvunas) plunksnu neturi
Sitas dramblys nera paukstis

visi atskiri teiginiai teisingi, bet nelogiski

Gryztant prie temos
kaltinant ka darant logikos klaidas reiketu tai daryti taikat logikos taisykles, nes galima pradet diskutuot apie skirtingus dalykus. Vieni pradeda sneketi apie atskirus teiginius, kiti apie isvadu teisinguma.

pvz paties posta galima pateikti taip:

Geras lektorius privalo destyti paskaita taip, kad visi klausytojai ji suprastu.
Dalis klausytoju sito lektoriaus nesupranta.
Sitas lektorius nera geras.

visi teiginiai gali buti neteisingi, bet logiski.

arba:
Geras lektorius privalo destyti paskaita taip, kad visi klausytojai ji suprastu.
Paskaitos klausytojams kyla konkreciu klausimu.
Lektoriaus argumentai nera logiski

visi teiginiai gali buti teisingi, bet visiskai nelogiski

truputis klasikos
http://en.wikipedia.org/wiki/Syllogism
http://en.wikipedia.org/wiki/Square_of_opposition

visai paskaitai tiktu modelis
Fresison
No competent people are people who always make mistakes.
Some people who always make mistakes are people who work here.
Some people who work here are not competent people.

Nors apskritai nereikia cia logikos painioti. Paskaitos medziaga pagrista stebejimais, o ne matematinemis formulemis :roll:

_________________
"To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-04-04 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 2006-06-11 17:39
Posts: 19
Ha! Ačiū tamstai už sportiškumą, jaučiuosi pagaliau lyg neveltui švaisčiau laiką ir rašiau tą postą. O šiaip, kažkodėl prisiminiau tokią tv laidą kurią labai labai senai mačiau:
Kalba ėjo apie klaipėdiečių grupę "Poliklinika" kuri į radijo eterius paleido dvi dainas, viena iš kūrių tyčiojiosi iš Delfinų vokalisto Stano, kita iš užkimusio Marijono Mikutavičiaus. Taigi toje laidoje, šių minimų "žvaigždžių" buvo paklausta ką jie mano apie tas dainas. Stano teigė, kad jo asmeniškai tai neižeidė, tačiau kaip gi yra žema ir negražu tyčiotis iš Marijono, juk vargšelis serga liga, tai nuo jo nepriklauso. Ir išvis, kokia ta Poliklinika bloga, kad taip elgiasi. Marijonas pasakė, kad dainos jam labai patiko, ir nesupranta ko tas Stano čia dabar erzeliojas.

Kažkuom tiesiog priminė matyt :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-09 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 2010-01-09 17:45
Posts: 25
Location: Jonava
am... Ar vis dar galima iš kurnors gauti tą filmuotą medžiagą?

_________________
www.exonngames.com


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-09 22:10 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
good question :) aš irgi mielai ant jos padėčiau leteną


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-10 1:29 
Offline
User avatar

Joined: 2007-05-31 18:16
Posts: 305
Location: Kaunas
man rodos kalbat apie sita jus:
http://www.yousendit.com/download/S1VCK ... VlhIRGc9PQ
linkas galios 7 dienas arba 100 atsisiuntimu, tikiuosiu niekas nesupyks uz sito video platinima :D

_________________
Va kuo tikiu, tai - God of Random :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-02-10 21:03 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-14 23:01
Posts: 198
Location: Trakai
tank you. :)


Top
   
 Post subject: Re:
PostPosted: 2012-07-01 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 2007-05-31 18:16
Posts: 305
Location: Kaunas
Shtyrius[LT] wrote:
man rodos kalbat apie sita jus:
http://www.yousendit.com/download/S1VCK ... VlhIRGc9PQ
linkas galios 7 dienas arba 100 atsisiuntimu, tikiuosiu niekas nesupyks uz sito video platinima :D
Taigi, gal kas dar turite, nes praėjo keletas metelių ir prisireikė man šio video, o neberandu pas save :(

_________________
Va kuo tikiu, tai - God of Random :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited